join us

Malí

pacienti

Väčší

pacienti

Najväčší

pacienti

Tridsiaty týždeň tehotenstva

MD. Alexandra Beaumanoir

VAŠE BÁBÄTKO

Bábätko váži 1,7 kg a meria 37 cm. Čoskoro by sa malo otočiť do definitívnej polohy hlavou dolu, možno sa tak už stalo. Váš gynekológ to overí pri budúcej sonografii. Jeho pokožka sa vyhladzuje, pretože naberá stále viac podkožného tuku. Jeho vlasy, mihalnice a obočie ďalej
rastú. Keďže má teraz málo miesta, pohyby ,ktoré robí vám deformujú bruško! A pokiaľ sa mu nepáči poloha, v ktorej sa nachádzate, môže sa hýbať do všetkých strán ,aby vám dalo najavo, že ju treba zmeniť.

VY

Vaše bruško sa ďalej zaokrúhľuje. S troškou šťastia dieťatko zišlo trošku nižšie a menej vám tlačí na žalúdok a na bránicu. Zato však z radosťou tlačí na močový mechúr ! Môžete pociťovať kontrakcie, ktoré nie sú ani pravidelné, ani bolestivé. Maternica sa takto pripravuje k pôrodu. Pokiaľ sú časté, pravidelné, alobo bolestivé, poraďte sa s vašim lekárom.

RADY

Nadmerné zvýšenie váhy, opuchy, hypertenzia, bolesti hlavy a brucha, sú príznakmi preeklampsie. Jedná sa o ochorenie tretieho trimestra, ktoré je veľmi vážne aj pre budúcu mamičku ,aj pre novorodenca. Pokiaľ pocítite niektoré z tychto symptómov rýchlo konzultujte lekára.

Starostlivosť o novorodenca

Úlohou ankety je zístiť stav informovanosti rodičov a zároveň dostupnosti zdrojov informácií týkajúcich sa starostlivosti o novorodenca, po prepustení dieťaťa z novorodeneckých oddelení.

vyjadri svoj názor

POŠLI NÁM TVOJ TIP NA ČLÁNOK

Poslať TIP na článok alebo článok.
NOVINKA

NOVINKY

chceš vedieť skôr ako ostatní?

ND APLIKÁCIE


bmi index

BMI index

Index telesnej hmotnosti.
bmi index

Alkohol test

Test na obsah alkoholu v krvi.


Obsah alkoholu vo víne: 10-12%, obsah alkoholu v pive: 3-5%

Prvý alkohol:Druhý alkohol:Tretí alkohol:EšTE POTREBUJETEND JEDLO