join us

Malí

pacienti

Väčší

pacienti

Najväčší

pacienti

Tridsiaty tretí týždeň tehotenstva

MD. Alexandra Beaumanoir

<>h2VAŠE BÁBÄTKO

Vstupujete do 33. týždňa tehotenstva a vaše bábätko začina byt pekne okrúhle a koža sa vyrovnáva. Váži približne 2,1 kg a meria 42 cm. Vývoj mozgu je už takmer dokončený, imunitný systém je už tiež pripravený na pôrod. Vývoj pľúc však ešte nie je úplný, preto treba aby vaše bábätko ešte vydržalo v príjemnom prostredí vášho bruška. Bábätko pije amniotickú tekutinu a často ciká. Prostredníctvom amniotickej tekutiny spoznáva rôzne chute.

VY

Blíži sa koniec tehotenstva a bábätko stále viac tlačí na váš močový mechúr ! Je to normálne, vaše dieťatko sa totǐz posúva nižšie. Pokiaľ však máte pri močeni pálenie ,alebo bolesti, môže sa jednať o infekt močových ciest a treba sa obrátiť na vášho lekára.
Vaše prsia sú ťažké a ich objem sa znovu zväčšuje. Existuje niekoľko maličkostí, ktoré umožnia uľahčiť vaše bolesti , ako dobrá podprsenka, prúd studenej vody pri sprchovaní, krémovanie.
Objem maternice sa taktiež zväčšuje, obsahuje už 1 l amniotickej tekutiny.

RADY

Rozprávali ste sa s budúcim ockom, či chce byť prítomný pri pôrode ? Ak nie, teraz je vhodná chvíľa. Nie je to jednoduché rozhodnutie a obaja portrebujete čas na premyslenie. Jeho prítomnosť je pre vás ukľudňujúca, alebo vás naopak znervózňuje ?

Starostlivosť o novorodenca

Úlohou ankety je zístiť stav informovanosti rodičov a zároveň dostupnosti zdrojov informácií týkajúcich sa starostlivosti o novorodenca, po prepustení dieťaťa z novorodeneckých oddelení.

vyjadri svoj názor

POŠLI NÁM TVOJ TIP NA ČLÁNOK

Poslať TIP na článok alebo článok.
NOVINKA

NOVINKY

chceš vedieť skôr ako ostatní?

ND APLIKÁCIE


bmi index

BMI index

Index telesnej hmotnosti.
bmi index

Alkohol test

Test na obsah alkoholu v krvi.


Obsah alkoholu vo víne: 10-12%, obsah alkoholu v pive: 3-5%

Prvý alkohol:Druhý alkohol:Tretí alkohol:EšTE POTREBUJETEND JEDLO