join us

Malí

pacienti

Väčší

pacienti

Najväčší

pacienti

Tridsiaty štvrtý týždeň tehotenstva

MD. Alexandra Beaumanoir

VAŠE BÁBÄTKO

Meria 43 cm a váži približne 2,4 kg. Okrem pľúc, ktoré sa ďalej formujú, všetky orgány sú už pripravené k pôrodu. Tvár a telo sú pekne hladké, vaše bábätko totiž ukladá podkožný tuk. Na hlavičke má veľa vláskov. Pekne reaguje na svetlo. V brušku je mu tesne a preto sa menej hýbe. Pokiaľ cítite jeho prítomnosť, aj keď pohyby sú menej výrazné ako doteraz, nemusíte sa báť. Pravdepodobne je už v polohe hlavou dolu, pokiaľ to tak nie je, nebojte sa, ešte stále mu zostáva trošku času na otočenie.

VY

Blíži sa koniec tehotenstva a môžete mať stále častejšie ťažké a opuchnuté nohy. Veľa pite, noste voľné oblečenie a pokiaľ treba- noste pančuchy proti kŕčovým žilám. Môžete byť ešte udýchanejšia ako doteraz, bábätko rastie a tlačí na žalúdok a na pľúca. Prsia sú väčšie a ťažšie.

RADY

Využite posledné týždne pred narodením bábätka k dokončeniu prípravy jeho izby a k dokúpeniu zostávajúcich vecí. Oblečenie, toaletné potreby, postieľka, kočík, veci do pôrodnice… Už máte vybraté meno? Bod po bode skontrolujte, či je všetko hotové. Užite si tiež týchto posledných pár týždňov oddychu. Keď bude bábo tu, noci budú kratšie.

Starostlivosť o novorodenca

Úlohou ankety je zístiť stav informovanosti rodičov a zároveň dostupnosti zdrojov informácií týkajúcich sa starostlivosti o novorodenca, po prepustení dieťaťa z novorodeneckých oddelení.

vyjadri svoj názor

POŠLI NÁM TVOJ TIP NA ČLÁNOK

Poslať TIP na článok alebo článok.
NOVINKA

NOVINKY

chceš vedieť skôr ako ostatní?

ND APLIKÁCIE


bmi index

BMI index

Index telesnej hmotnosti.
bmi index

Alkohol test

Test na obsah alkoholu v krvi.


Obsah alkoholu vo víne: 10-12%, obsah alkoholu v pive: 3-5%

Prvý alkohol:Druhý alkohol:Tretí alkohol:EšTE POTREBUJETEND JEDLO