join us

Malí

pacienti

Väčší

pacienti

Najväčší

pacienti

Tridsiaty siedmy týždeň tehotenstva

Docteur Alexandra Beaumanoir

VAŠE BÁBÄTKO

Bábätko meria 49 cm a váži 3 kg. Už má veľmi málo miesta a málo sa hýbe. Všetko je pripravené k príchodu na svet. Čakajúc na pôrod, vaše bábätko sa trénuje v dýchaní.

VY

Čas sa vlečie a vy ste stále netrpezlivejšia. Túžite držať vaše bábätko v rukách. Môžete byť unavená, udýchaná, bábo tlačí na močový mechúr, zle spíte. Odvahu, už len pár dní. Počas tohto deviateho mesiaca vaša maternica schádza aj s bábätkom nižšie, niekedy je to progresívne, niekedy máte dojem, že je to zo dňa na deň, a môžete mať dojem, akoby vaše bruško padalo. Tento pocit môže byť trošku nepríjemný, ale má to aj výhody. Maternica menej tlačí na pľúca a vy lepšie dýchate.

RADY

Neváhajte využiť tieto voľné chvíle pred príchodom vášho bábätka na oddych a relaxáciu. Pustite si príjemnú hudbu a meditujte. Uvoľňujte končatiny jednu po druhej, až kým budete mať pocit, že celé vaše telo je príjemne ťažké. V momente, keď sa cítite príjemne uvoľnená, predstavte si nejaké príjemné miesto, lúku v lete, šum lesa, príjemný dotyk slnečných lúčov, a predstavte si ,že ste s vašim dieťatkom.

Starostlivosť o novorodenca

Úlohou ankety je zístiť stav informovanosti rodičov a zároveň dostupnosti zdrojov informácií týkajúcich sa starostlivosti o novorodenca, po prepustení dieťaťa z novorodeneckých oddelení.

vyjadri svoj názor

POŠLI NÁM TVOJ TIP NA ČLÁNOK

Poslať TIP na článok alebo článok.
NOVINKA

NOVINKY

chceš vedieť skôr ako ostatní?

ND APLIKÁCIE


bmi index

BMI index

Index telesnej hmotnosti.
bmi index

Alkohol test

Test na obsah alkoholu v krvi.


Obsah alkoholu vo víne: 10-12%, obsah alkoholu v pive: 3-5%

Prvý alkohol:Druhý alkohol:Tretí alkohol:EšTE POTREBUJETEND JEDLO