join us

Malí

pacienti

Väčší

pacienti

Najväčší

pacienti

Tridsiaty prvý týždeň tehotenstva

MD. Alexandra Beaumanoir

VAŠE BÁBÄTKO

Vstupujete do 31. týždňa tehotenstva a vaše bábätko meria 43 cm a váži takmer 2 kg. Jeho reakcie na zvuky sú stále výraznejšie, reaguje pohybom a aj zvýšenou srdcovou frekvenciou. Rozprávajte sa s ním ako často sa dá. Pľúca sa už pripravujú na pôrod a vyrábajú tekutinu, ktorá im pomôže otvoriť sa pri prvom nádychu. Jeho pozicia by už mala byť definitívna, to znamená, hlavou dolu, kolená skrčené, ruky a nohy skrížené, brada odpočívajúca na hrudníku.

VY

Je tu začiatok ôsmeho mesiaca a spávanie je pre vás stále nepohodlnejšie. Vaše veľké bruško totiž čoraz viac zavadzia. Skúste ho podložit vankúšom. Užite si tiež pokojné chvíle cez deň a pokúste sa odpočinúť si. Od začiatku tehotenstva ste už pribrali asi 10 kg. Od tohto 31. týždňa sa priberanie môže zrýchliť. Tieto posledńe týždne sú typické zvýšenou chuťou do jedla. Je to prirodzené, prítomnosť dieťatka vás núti robiť rezervy.

RADY

Od 8. mesiaca je vhodné začať pomaly pripravovať veci do pôrodnice. Deň D sa blíži veľkými krokmi! Pre vás pripravte toaletný kufrík, balik hygienickych vložiek, spodné prádlo, pyžamá a ostatné oblečenie. Pre bábätko pripravte niekoľko dupačiek,body, pyžamo, čiapočku, fusák na spanie, svetríky, toaletné potreby, plienky a nezabudnite nejaké pekné oblečenie na návrat domov.

Starostlivosť o novorodenca

Úlohou ankety je zístiť stav informovanosti rodičov a zároveň dostupnosti zdrojov informácií týkajúcich sa starostlivosti o novorodenca, po prepustení dieťaťa z novorodeneckých oddelení.

vyjadri svoj názor

POŠLI NÁM TVOJ TIP NA ČLÁNOK

Poslať TIP na článok alebo článok.
NOVINKA

NOVINKY

chceš vedieť skôr ako ostatní?

ND APLIKÁCIE


bmi index

BMI index

Index telesnej hmotnosti.
bmi index

Alkohol test

Test na obsah alkoholu v krvi.


Obsah alkoholu vo víne: 10-12%, obsah alkoholu v pive: 3-5%

Prvý alkohol:Druhý alkohol:Tretí alkohol:EšTE POTREBUJETEND JEDLO