join us

Malí

pacienti

Väčší

pacienti

Najväčší

pacienti

Tridsiaty piaty týždeň tehotenstva

Docteur Alexandra Beaumanoir

VAŠE BÁBÄTKO

Od tohto 35. týždňa začína bábätko zostup pánvou, ktorý sa skončí pôrodom. Meria 45 cm a váži 2, 4 kg. Pokiaľ sa narodí počas tohto týždňa, pôrod už nebude považovaný za predčasný. Bábätko je už pripravené na narodenie. Všetky orgány sú dokončené. Bábätko môže dýchať samé. Má stále menej miesta, a pokiaľ mu už bude príliš tesno, dá vám to vedieť! Keď bude bábätko pripravené, uvoľní hormón, ktorý je zodpovedný za vyvolanie pôrodu.

VY

Ďalej máte kontrakcie, pokiaľ sú nepravidelné, ide o prípravu na pôrod. Keď sa stanú pravidelnejšími a častejšími ,ide pravdepodobne o začiatok pôrodu. Panva sa pripravuje na pôrod a môžete pociťovať s tým spojené bolesti. Čo sa týka sexuality, môžete mať pohlavný styk. Ten však môže vyvolať pôrod !

RADY

Všetky veci pre bábätko sú už pripravené? Malá (a nie úplná) rekapitulácia - oblečenie : 8 body, 8 pyžám,2- 3 svetríky, 3 páry ponožiek, 2 páry papučiek, 3 čiapky, 2 fusáky.
- Do izby: postieľka s dobrým matracom, prebaľovaci stolík, baby phone, odkladací priestor, vanička

Starostlivosť o novorodenca

Úlohou ankety je zístiť stav informovanosti rodičov a zároveň dostupnosti zdrojov informácií týkajúcich sa starostlivosti o novorodenca, po prepustení dieťaťa z novorodeneckých oddelení.

vyjadri svoj názor

POŠLI NÁM TVOJ TIP NA ČLÁNOK

Poslať TIP na článok alebo článok.
NOVINKA

NOVINKY

chceš vedieť skôr ako ostatní?

ND APLIKÁCIE


bmi index

BMI index

Index telesnej hmotnosti.
bmi index

Alkohol test

Test na obsah alkoholu v krvi.


Obsah alkoholu vo víne: 10-12%, obsah alkoholu v pive: 3-5%

Prvý alkohol:Druhý alkohol:Tretí alkohol:EšTE POTREBUJETEND JEDLO