join us

Malí

pacienti

Väčší

pacienti

Najväčší

pacienti

Tridsiaty ôsmy týždeň tehotenstva

Docteur Alexandra Beaumanoir

VAŠE BÁBÄTKO

Bábätko už narástlo na 50 cm a váži medzi 3 a 3,3 kg. V jeho črevách sa nahromadila čierna hmota nazvaná smolka, meconium. Táto hmota bude vylúčená po narodení ,v prvých stoliciach. Všetko je pripravené na príchod na svet.

VY

Vaše tehotenstvo sa končí a pôrod príde v nasledujúcich dňoch. Určite netrpezlivo očakávate tento moment. Cítite sa ťažká a pohyby sú stále obtiažnejšie. Starajte sa o seba, nechajte sa masírovať, oddychujte.
Zaujímavý je fakt, často opisovaný mamičkami v tomto 38. týždni, veľa z vás má nepotlačiteľnú chuť upratovať! Každá rozhádzaná vec vás privádza k šialenstvu !

RADY

Prvá tekutina ,ktorá vychádza z prsníkov sa nazýva kolostrum. Zvýšenie tvorby mlieka je potom spojené s stimuláciou pri saní vášho bábätka počas kojenia a je k nej nevyhnutná dobrá hydratácia. K tomuto zvýšeniu tvorby mlieka prichádza 2. až 3. deň po pôrode.otázky spojené s kojením vám zodpovedajú v pôrodnici alebo váš pediater.

Starostlivosť o novorodenca

Úlohou ankety je zístiť stav informovanosti rodičov a zároveň dostupnosti zdrojov informácií týkajúcich sa starostlivosti o novorodenca, po prepustení dieťaťa z novorodeneckých oddelení.

vyjadri svoj názor

POŠLI NÁM TVOJ TIP NA ČLÁNOK

Poslať TIP na článok alebo článok.
NOVINKA

NOVINKY

chceš vedieť skôr ako ostatní?

ND APLIKÁCIE


bmi index

BMI index

Index telesnej hmotnosti.
bmi index

Alkohol test

Test na obsah alkoholu v krvi.


Obsah alkoholu vo víne: 10-12%, obsah alkoholu v pive: 3-5%

Prvý alkohol:Druhý alkohol:Tretí alkohol:EšTE POTREBUJETEND JEDLO