join us

Malí

pacienti

Väčší

pacienti

Najväčší

pacienti

Tridsiaty druhý týždeň tehotenstva

MD. Alexandra Beaumanoir

VAŠE BÁBÄTKO

Koža vášho bábätka je už ružová, ale ešte stále je trošku pokrčená. Meria okolo 40 cm a váži viac ako 2 kg. Nehty mu už pekne narástli. Vie rozoznat svetlo a tmu. Už mu je vo vašom brušku tesno! Ďalej s ním komunikujte, počuje vás stále lepšie. Kosti sa ďalej spevňujú. Vaše bábätko potrebuje veľa vápnika, pre kosti, ale aj pre vývin mozgu. Snažte sa jesť potraviny s vysokým obsahom vápnika. Kosti hlavy však ešte nie sú spojené, čo pomôže pri pôrode.

VY

Počas tohto ôsmeho mesiaca môžete pocitovať kontrakcie. Pokiaľ nie sú pravidelné, netreba sa báť. Pokiaľ sú pravidelné, môže to znamenať že pôrod sa už začal a bude treba ísť do pôrodnice.

Ako sme spomenuli vyššie, je nevyhnutné prijímať dostatok vápnika, k vývoju vášho bábätka.Pri nedostatku vápnika u vás sa môže objaviť zvýšená kazivosť zubov. Tieto posledné týždne určite priberiete trošku viac ako ostatné týždne. Je to normálne. Organizmus si vytvára rezervy k pôrodu a ku kojeniu.

Počas týchto posledných týždňov sa vám môže často snívať o pôrode. Je to spôsob akým vás naň vaše telo pripravuje. Niektoré sny sú zábavné, ale niektoré možu byť stiesňujúce. Pripravujete sa na príchod vášho dieťatka, a môže sa vám stať, že sa prekvapíte premýšľanim o tom, ako ho kŕmite ,alebo kúpete, alebo ako mu meníte plienky. Už je to blízko: ste pripravená na jeho prichod!

RADY

Vedeli ste, že tehotenstvo je obdobie, kedy je žena obzvlášť vystavená riziku mykózy?Ide o premnoženie huby- Candida albicans. Prejavuje sa výtokom a silným svrbenim. Konzultujte vášho lekára, ten vám predpíše primeranú terapiu. Aby ste sa vyhli tomuto nepríjemnému ochoreniu, noste radšej bavlnené spodné prádlo a vyhnite sa obtiahnutému oblečeniu.

Starostlivosť o novorodenca

Úlohou ankety je zístiť stav informovanosti rodičov a zároveň dostupnosti zdrojov informácií týkajúcich sa starostlivosti o novorodenca, po prepustení dieťaťa z novorodeneckých oddelení.

vyjadri svoj názor

POŠLI NÁM TVOJ TIP NA ČLÁNOK

Poslať TIP na článok alebo článok.
NOVINKA

NOVINKY

chceš vedieť skôr ako ostatní?

ND APLIKÁCIE


bmi index

BMI index

Index telesnej hmotnosti.
bmi index

Alkohol test

Test na obsah alkoholu v krvi.


Obsah alkoholu vo víne: 10-12%, obsah alkoholu v pive: 3-5%

Prvý alkohol:Druhý alkohol:Tretí alkohol:EšTE POTREBUJETEND JEDLO