join us

Malí

pacienti

Väčší

pacienti

Najväčší

pacienti

Dvadsiaty šiesty týždeň tehotenstva

MD Alexandra Beaumanoir

VY

Začínate cítiť váhu vášho dieťaťa. Môže vás bolieť chrbát. Požiadajte vášho partnera o masáž. Vyhýbajte sa vysokým topánkam, nízke podpätky sú šetrnejšie k chrbtici. Choďte vzpriamene! Je možné, že budete stále viac unavená. Spánok je často menej kvalitný, pretože je ťažké nájsť vhodnú polohu, kvôli vášmu stále väčšiemu brušku. Naviac, vaše bábätko, ktoré sa stále silnejšie hýbe, nemá žiadny problém s tým, že vás kope celú noc. Skúste si ľahnúť na ľavý bok. Počas tehotenstva je to často tá najlepšia pozícia. Jedzte večer ľahko, a skúste relaxačné cvičenia pred zaspaním.

VAŠE BÁBÄTKO

Meria 33 cm a váži 1,1 kg. Je stále prístupnejšie k vonkajším podnetom: hudba, hlas rodičov… Vaše bábätko začína počuť čo sa deje vonku. Neváhajte s ním komunikovať, váš partner tiež. Už teraz rozozná vaše hlasy, a tie mu budú známe po príchode na svet. Je veľmi príjemné, keď vám vaše bábätko odpovedá kopnutím. Jeho pľúca sa naďalej vyvíjajú. Rozmery hlavy a tela sú rovnomernejšie. Vaše bábätko teraz otvára oči. Ďaľšia novinka, môže mať štikútku, stále častejšie, je to spojené s prehltávaním amniotickej tekutiny.

RADY

Môžete mať bolesti žalúdka a pálenie záhy. Je to spojené s rastom bábätka v maternici, ktorá tlačí na váš žalúdok. Je rozumnejšie jesť častejšie a v menšom množstve. Pokiaľ to nestačí, konzultujte vášho lekára, ktorý vám predpíše lieky.

Starostlivosť o novorodenca

Úlohou ankety je zístiť stav informovanosti rodičov a zároveň dostupnosti zdrojov informácií týkajúcich sa starostlivosti o novorodenca, po prepustení dieťaťa z novorodeneckých oddelení.

vyjadri svoj názor

POŠLI NÁM TVOJ TIP NA ČLÁNOK

Poslať TIP na článok alebo článok.
NOVINKA

NOVINKY

chceš vedieť skôr ako ostatní?

ND APLIKÁCIE


bmi index

BMI index

Index telesnej hmotnosti.
bmi index

Alkohol test

Test na obsah alkoholu v krvi.


Obsah alkoholu vo víne: 10-12%, obsah alkoholu v pive: 3-5%

Prvý alkohol:Druhý alkohol:Tretí alkohol:EšTE POTREBUJETEND JEDLO