join us

Malí

pacienti

Väčší

pacienti

Najväčší

pacienti

Dvadsiaty siedmy týždeň tehotenstva

MD Alexandra Beaumanoir

VAŠE BÁBÄTKO

V tomto 27. týždni tehotenstva vaše bábätko dosiahlo približne tretinu váhy pri narodení. Meria približne 34 cm a váži približne 1 kilo. Hlava má rozmery primerané zvyšku tela a na tvári má obočie aj mihalnice. Dýchacie ústrojenstvo sa ďalej vyvíja. Pokiaľ by sa dieťatko narodilo v tomto týždni, bolo by síce veľmi zraniteľné, ale vďaka pokroku modernej medicíny je veľká šanca na prežitie .
Jedzte rôzne potraviny, pretože vaše bábätko ich môže cez amniotickú tekutinu rozoznať.

VY

Keďže maternica ďalej rastie a posúva žalúdok, môžete mať záhu a bolesti žalúdka. Pomáha pritom veľa piť, a venovať sa fyzickej aktivite ,ako chôdza alebo joga, relaxácia, meditácia… Počas dňa môžete pociťovať malé kontrakcie, nebojte sa, pokiaľ nie sú príliš časté, alebo príliš bolestivé, je to normálna príprava maternice na pôrod.

RADY

Vyhnite sa prílišnej záťaži, s pribúdajúcimi týždňami a kilami môžete byť unavená. Po zaťažujúcom dni sa neváhajte občas odmeniť príjemným teplým kúpeľom. Môžete skúsiť masáž. Treba však vybrať maséra/ku, ktorí majú prípravu na masáž budúcich mamičiek.

Starostlivosť o novorodenca

Úlohou ankety je zístiť stav informovanosti rodičov a zároveň dostupnosti zdrojov informácií týkajúcich sa starostlivosti o novorodenca, po prepustení dieťaťa z novorodeneckých oddelení.

vyjadri svoj názor

POŠLI NÁM TVOJ TIP NA ČLÁNOK

Poslať TIP na článok alebo článok.
NOVINKA

NOVINKY

chceš vedieť skôr ako ostatní?

ND APLIKÁCIE


bmi index

BMI index

Index telesnej hmotnosti.
bmi index

Alkohol test

Test na obsah alkoholu v krvi.


Obsah alkoholu vo víne: 10-12%, obsah alkoholu v pive: 3-5%

Prvý alkohol:Druhý alkohol:Tretí alkohol:EšTE POTREBUJETEND JEDLO