join us

Malí

pacienti

Väčší

pacienti

Najväčší

pacienti

Dvadsiaty piaty týždeň tehotenstva

MD Alexandra Beaumanoir

VY

Vaša maternica ďalej rastie a tlačí na žalúdok, čo spôsobuje pálenie záhy. Môžete tiež pociťovať kontrakcie. Tie sú slabé a bezbolestné. Zadýchavanie, ktoré pociťujete zrejme už niekoľko týždňov sa môže zvýrazniť, lebo bábätko tlačí stále viac na hrudný kôš. Prispôsobte vašu chôdzu vášmu dychu. Často relaxujte. Ďalej priberáte, približne 500 g za týždeň.

VAŠE BÁBÄTKO

V tomto 25. týždni tehotenstva váži približne 1 kg a meria 30 až 32 cm. Začína naberať prvé tukové bunky a pomaličky sa zaokrúhľovať. Jeho kosti sú pevnejšie, jeho tvár je jemnejšia, črty výraznejšie, obočie je už vyvinuté. Krk sa oddeľuje od trupu a jeho nehty sú na mieste ,aj keď sú ešte jemné. Počas tohto týždňa sa vášmu bábätku vyvíja posledný zo zmyslov, zrak. Keďže vo vašom brušku je tma, nič nevidí, ale v každom prípade, jeho zrakové ústrojenstvo je pripravené. Ďaľšia novinka, vaše bábätko je schopné plakať. Vývoj vášho dieťatka je teraz pomalší a rovnomernejší. Spánok je pravidelnejší, ale nie vždy sa zhoduje s vašim.

RADY

Počas tehotenstva ste zraniteľnejšia, ako zvyčajne. Dávajte si pozor na kontakt s malými deťmi, ktoré môžu preniesť infekčné choroby banálne v detskom veku, ale nebezpečné počas tehotenstva, najmä pokiaľ nie ste očkovaná.

Starostlivosť o novorodenca

Úlohou ankety je zístiť stav informovanosti rodičov a zároveň dostupnosti zdrojov informácií týkajúcich sa starostlivosti o novorodenca, po prepustení dieťaťa z novorodeneckých oddelení.

vyjadri svoj názor

POŠLI NÁM TVOJ TIP NA ČLÁNOK

Poslať TIP na článok alebo článok.
NOVINKA

NOVINKY

chceš vedieť skôr ako ostatní?

ND APLIKÁCIE


bmi index

BMI index

Index telesnej hmotnosti.
bmi index

Alkohol test

Test na obsah alkoholu v krvi.


Obsah alkoholu vo víne: 10-12%, obsah alkoholu v pive: 3-5%

Prvý alkohol:Druhý alkohol:Tretí alkohol:EšTE POTREBUJETEND JEDLO