join us

Malí

pacienti

Väčší

pacienti

Najväčší

pacienti

Dvadsiaty deviaty týždeň tehotenstva

MD. Alexandra Beaumanoir

VAŠE BÁBÄTKO

V tomto 29. týždni vaše bábätko začína mať v bruchu menej miesta. Meria už 36 cm a váži 1,5 Kg. Keďže má menej priestoru, menej sa hýbe. Oči už má otvorené, ale keďže sietnica ešte nie je úplne vyvinutá, nevidí. Ostatné zmysly sa ďalej vyvíjajú. Stále lepšie počuje. Jeho ocko sa mu môže cez vaše bruško prihovárať, uvidíte či zareaguje. Chuť sa tiež vyvíja, a vaše dieťatko chutná cez amniotickú tekutinu potraviny, ktoré ste zjedla.

VY

Maternica rastie a už sa ocitla pod hrudnikom. Váš pulz sa ešte trošku zrýchľuje, aby bolo dosť kyslika pre vás oboch. Keď je to možné, skúste si oddýchnuť a dobre pospať. V siedmom mesiaci môžete mať občas pocit, že z prsnikov vyteká tekutina. Nebojte sa, je to kolostrum, a znamená to ,že vaše prsia sa pripravujú k tvorbe mlieka. Dávajte si pozor na ochorenia, niektoré z vírusov a baktérií by mohli prejsť cez placentu. Neužívajte žiadne lieky bez lekárskeho predpisu ! Veľa z nich je nebezpečných pre dieťatko.

RADY

Začali ste už s nákupmi pre bábätko ? A s pripravou jeho izbičky? Čas sa pomaly kráti a je treba nad tým uvažovať.

Starostlivosť o novorodenca

Úlohou ankety je zístiť stav informovanosti rodičov a zároveň dostupnosti zdrojov informácií týkajúcich sa starostlivosti o novorodenca, po prepustení dieťaťa z novorodeneckých oddelení.

vyjadri svoj názor

POŠLI NÁM TVOJ TIP NA ČLÁNOK

Poslať TIP na článok alebo článok.
NOVINKA

NOVINKY

chceš vedieť skôr ako ostatní?

ND APLIKÁCIE


bmi index

BMI index

Index telesnej hmotnosti.
bmi index

Alkohol test

Test na obsah alkoholu v krvi.


Obsah alkoholu vo víne: 10-12%, obsah alkoholu v pive: 3-5%

Prvý alkohol:Druhý alkohol:Tretí alkohol:EšTE POTREBUJETEND JEDLO