join us

Malí

pacienti

Väčší

pacienti

Najväčší

pacienti

Trinásty týždeň tehotenstva

MD Alexandra Beaumanoir

VY

Začína sa vám zaokrúhľovať bruško a panva sa rozšírila. Vaše zvyčajné oblečenie začína byť tesné. Urobte si radosť a vyberte sa na nákupy! Dobre sa starajte o pokožku, často je počas tehotenstva veľmi suchá. Vaše prsia si tiež zaslúžia pozornosť, stále sú ťažké a mierne bolestivé. Hydratujte ich preto, nato určeným krémom. Vaše ranné nevoľnosti už pravdepodobne patria k minulosti ! Užite si to, ale dávajte si pozor a jedzte vyvážene. Únava už tiež pomaly začne ustupovať. Vaša maternica ďalej rastie, má veľkosť veľkého grepu.

VAŠE BÁBÄTKO

Ďalej sa hýbe, stále viac a viac. Už vie hýbať prstami a dokonca vie aj otvoriť ústa. Pripravuje sa na kojenie. Doteraz mohlo hýbať len končatinami, a teraz už môže hýbať aj hlavičkou. Novinkou tohto 13.teho týždňa je aj to, že vaše bábätko už môže piť « amniová tekutina ». Zároveň objavuje chuť« amniová tekutina » sa totiž mení podľa toho ,čo jete. Váži už 55 až 65 gramov a meria 8 cm az 10 cm.

RADY

Na prípravu na pôrod existujú mnohé metódy, ( ako joga, plávanie a iné). Začnite premýšľať o tom, ktorý zo spôsobov vám najlepšie vyhovuje.

Zapojte sa do prieskumu o starostlivosti o novorodenca.    Zúčastniť sa môžete tu.

Starostlivosť o novorodenca

Úlohou ankety je zístiť stav informovanosti rodičov a zároveň dostupnosti zdrojov informácií týkajúcich sa starostlivosti o novorodenca, po prepustení dieťaťa z novorodeneckých oddelení.

vyjadri svoj názor

POŠLI NÁM TVOJ TIP NA ČLÁNOK

Poslať TIP na článok alebo článok.
NOVINKA

NOVINKY

chceš vedieť skôr ako ostatní?

ND APLIKÁCIE


bmi index

BMI index

Index telesnej hmotnosti.
bmi index

Alkohol test

Test na obsah alkoholu v krvi.


Obsah alkoholu vo víne: 10-12%, obsah alkoholu v pive: 3-5%

Prvý alkohol:Druhý alkohol:Tretí alkohol:EšTE POTREBUJETEND JEDLO