join us

Malí

pacienti

Väčší

pacienti

Najväčší

pacienti

Štrnásty týždeň tehotenstva

MD Alexandra Beaumanoir

VY

Konečne si vydýchnete! Temer žiadne nevoľnosti, menej únavy. Konečne si môžete naplno užívať vaše tehotenstvo. Vaše telo sa bude teraz meniť  tehotenstvom inými spôsobmi. U niektorých žien napríklad, hneď od začiatku 4. mesiaca, môže začať výtok materského mlieka prsníkmi. Maternica rastie smerom k pupku, a môže tlačiť na črevá, čim spôsobuje zápchu ,alebo pálenie záhy. Riešením je dobrá hydratácia. Pite aspoň 1,5l tekutín do dňa. Pokiaľ Vás trápi záha, vyhýbajte sa kyslým potravinám.

VAŠE BÁBÄTKO

Za týždeň sa váš poklad naučil veľa nových vecí. Už vie zavrieť päsť, hýbať perami, prehltávať. A pritom je ešte stále taký maličký. Od hlavy k pánve meria 9 cm, váži približne 110 g. A jeho rast ešte ani zďaleka neprestal ! Jeho koža je ešte tenučká, takmer priesvitna. Napriek tomu sa u neho vyvíjajú pocity.

RADY

V štvrtom mesiaci sa môžu objaviť prvé kontrakcie. Pokiaľ sú veľmi bolestivé, treba rýchlo vyhľadať lekára. Musíte si tiež dávať pozor na infekty močových ciest, a hneď od prvých príznakov treba navštíviť lekára.

Zapojte sa do prieskumu o starostlivosti o novorodenca.    Zúčastniť sa môžete tu.

Starostlivosť o novorodenca

Úlohou ankety je zístiť stav informovanosti rodičov a zároveň dostupnosti zdrojov informácií týkajúcich sa starostlivosti o novorodenca, po prepustení dieťaťa z novorodeneckých oddelení.

vyjadri svoj názor

POŠLI NÁM TVOJ TIP NA ČLÁNOK

Poslať TIP na článok alebo článok.
NOVINKA

NOVINKY

chceš vedieť skôr ako ostatní?

ND APLIKÁCIE


bmi index

BMI index

Index telesnej hmotnosti.
bmi index

Alkohol test

Test na obsah alkoholu v krvi.


Obsah alkoholu vo víne: 10-12%, obsah alkoholu v pive: 3-5%

Prvý alkohol:Druhý alkohol:Tretí alkohol:EšTE POTREBUJETEND JEDLO