join us

Malí

pacienti

Väčší

pacienti

Najväčší

pacienti

Šestnásty týždeň tehotenstva

MD Alexandra Beaumanoir

VY

Maternica ďalej rastie a môžete cítiť  kontrakcie. Pokiaľ sú bolestivé, alebo pravidelné konzultujte gynekológa! Niektoré nové príznaky tehotenstva nie sú veľmi príjemné-zápcha,pálenie záhy, únava. Nezabudnite jesť veľa vlákniny ,aby ste zlepšili vaše trávenie.Dobre sa chráňte pred slnkom, inak sa vám môžu na tvári objaviť jemné pigmentové škvrnky.

VAŠE BÁBÄTKO

Za pár dní, veľmi narástlo. Meria teraz 17 cm a váži približne 150 g. Hýbe sa stále viac a viac a už ho aj môžete citit. Je to jeden z najkrajšich momentov tehotenstva.

RADY

Podľa odborníkov je štvrtý mesiac ideálny na cestovanie. Pre väčšinu leteckých spoločností, sú lety zakázané pre tehotné ženy po 7 a pol až ôsmom mesiaci tehotenstva. Sú aj krajiny, ktoré evidujú vakcíny alebo lieky, ktoré sú kontraindikované počas celého tehotenstva.
Ide napríklad o lieky na prevenciu malárie, ktoré sú kontraindikované počas celého tehotenstva. V každom prípade, pokiaľ sa chystáte vycestovať do zahraničia, poraďte sa s vašim lekárom.

Zapojte sa do prieskumu o starostlivosti o novorodenca.    Zúčastniť sa môžete tu.

Starostlivosť o novorodenca

Úlohou ankety je zístiť stav informovanosti rodičov a zároveň dostupnosti zdrojov informácií týkajúcich sa starostlivosti o novorodenca, po prepustení dieťaťa z novorodeneckých oddelení.

vyjadri svoj názor

POŠLI NÁM TVOJ TIP NA ČLÁNOK

Poslať TIP na článok alebo článok.
NOVINKA

NOVINKY

chceš vedieť skôr ako ostatní?

ND APLIKÁCIE


bmi index

BMI index

Index telesnej hmotnosti.
bmi index

Alkohol test

Test na obsah alkoholu v krvi.


Obsah alkoholu vo víne: 10-12%, obsah alkoholu v pive: 3-5%

Prvý alkohol:Druhý alkohol:Tretí alkohol:EšTE POTREBUJETEND JEDLO