join us

Malí

pacienti

Väčší

pacienti

Najväčší

pacienti

Sedemnásty týždeň tehotenstva

MD Alexandra Beaumanoir

VY

Tento týždeň je väčšinou príjemný. Môžete sa však stretnúť s občasnými nepríjemnosťami, ako je zápcha, točenie hlavy a návaly únavy. Tieto príznaky sú normálne, a môžete ich zmierniť pravidelným spánkom, vyváženou stravou bohatou na vlákninu a dobrou hydratáciou.  Keďže ďalej priberáte, čo je normálne, môžete pocítiť bolesti v chrbtici. Dávajte si pozor na dobrú polohu chrbta, stojte vzpriamene, spite na boku vo fetálnej pozícii a nebojte sa požiadať vášho partnera o masáž.

VAŠE BÁBÄTKO

Je radost cítiť stále lepšie jeho pohyby. Vaše bábätko vás nešetrí, hýbe sa do všetkých strán a dokonca vás môže aj kopať.  Už meria 19 cm a váži 250 g. Rastú mu vlasy a nechty, a cievy je vidieť cez jemnú priesvitnú pokožku.

RADY

Rastom maternice vaše bábätko tlačí na vaše cievy, čo spôsobuje cirkulačné problémy a môže spôsobiť kŕčové žily a puchnutie nôh. Vyložte si nohy do výšky ,keď môžete,používajte studené sprchy a chladiace krémy.

Zapojte sa do prieskumu o starostlivosti o novorodenca.    Zúčastniť sa môžete tu.

Starostlivosť o novorodenca

Úlohou ankety je zístiť stav informovanosti rodičov a zároveň dostupnosti zdrojov informácií týkajúcich sa starostlivosti o novorodenca, po prepustení dieťaťa z novorodeneckých oddelení.

vyjadri svoj názor

POŠLI NÁM TVOJ TIP NA ČLÁNOK

Poslať TIP na článok alebo článok.
NOVINKA

NOVINKY

chceš vedieť skôr ako ostatní?

ND APLIKÁCIE


bmi index

BMI index

Index telesnej hmotnosti.
bmi index

Alkohol test

Test na obsah alkoholu v krvi.


Obsah alkoholu vo víne: 10-12%, obsah alkoholu v pive: 3-5%

Prvý alkohol:Druhý alkohol:Tretí alkohol:EšTE POTREBUJETEND JEDLO