join us

Malí

pacienti

Väčší

pacienti

Najväčší

pacienti

Päťnásty týždeň tehotenstva

MD Alexandra Beaumanoir

VY

Vaša maternica ďalej rastie a približuje sa k pupku. Vaše bruško je stále viditeľnejšie. Vaše vlasy, pleť a nechty sú stále krajšie. Je to výsledok účinku hormónov. Nevýhodou tohto 15. týždňa je, že môžete pociťovať pálenie záhy a náhle návaly únavy.

VAŠE BÁBÄTKO

Od hlavy ku pánve meria asi 10 cm, váži 135 gramov. Rastú mu obočie a riasy. Po kožnej citlivosti sa mu vyvíja aj sluch a pomaly začína rozoznávať hlasy v okolí. Povedzte budúcemu ockovi, aby sa jemne naklonil k vášmu brušku a potichúčky sa mu prihovoril. Nezabudnite, že tehotenstvo je pre neho zobrazované vašim telom.

RADY

Vaše bruško si už nemožno nevšimnúť. Ak ste si doteraz nekúpili tehotenské oblečenie, teraz je vhodná chvíľa. Skúste pohľadať na internetových obchodoch. Výber je často zaujímavejší, a vyhnete sa radom pred kabínami. Nezabudnite ani na hydratačné krémy a pravidelne masírujte bruško a boky, možno sa tým vyhnete striám.

Zapojte sa do prieskumu o starostlivosti o novorodenca.    Zúčastniť sa môžete tu.

Starostlivosť o novorodenca

Úlohou ankety je zístiť stav informovanosti rodičov a zároveň dostupnosti zdrojov informácií týkajúcich sa starostlivosti o novorodenca, po prepustení dieťaťa z novorodeneckých oddelení.

vyjadri svoj názor

POŠLI NÁM TVOJ TIP NA ČLÁNOK

Poslať TIP na článok alebo článok.
NOVINKA

NOVINKY

chceš vedieť skôr ako ostatní?

ND APLIKÁCIE


bmi index

BMI index

Index telesnej hmotnosti.
bmi index

Alkohol test

Test na obsah alkoholu v krvi.


Obsah alkoholu vo víne: 10-12%, obsah alkoholu v pive: 3-5%

Prvý alkohol:Druhý alkohol:Tretí alkohol:EšTE POTREBUJETEND JEDLO