join us

Malí

pacienti

Väčší

pacienti

Najväčší

pacienti

Dvadsiaty prvý týždeň tehotenstva

MD. Alexandra Beaumanoir

VY

V tomto štádiu tehotenstva je časté riziko anémie, spôsobené nízkym prísunom železa. Vaše bábätko totiž produkuje vlastné červené krvinky a čerpá z vašich zdrojov. Dbajte na správnu výživu, jedzte dostatok potravín s vysokým obsahom železa. Je to napríklad mäso a listová
zelenina, ale aj sušene ovocie, vajcia alebo čokoláda. Čo sa týka váhy, mali ste doteraz pribrať približne 3 kilá. Dávajte si pozor na únavu. Štúdie dokázali, že únava a namáhavá práca (dlhé státie, časté a dlhé šoférovanie, dvíhanie ťažkých vecí…) sú rizikovými faktormi predčasného pôrodu. Pokiaľ je vaša práca namáhavá, porozprávajte sa o tom s vašim gynekológom. Spolu nájdete najvhodnejšie riešenie.

VAŠE BÁBÄTKO

Meria 24 cm a váži približne 450 g. Živí sa cez placentu, ktorá zase vyrába hormóny nevyhnutné na správny priebeh vášho tehotenstva. Pľúca vášho bábätka sa ďalej vyvíjajú, aby boli pripravené na prvý nádych po pôrode. Všimnite si, že hrudná dutina vášho bábätka sa pravidelne dvíha, čo znamená, že prvé respiračné pohyby už začali. Vaše bábätko je teraz nesmierne aktívne. Robí v priemere 20 až 60 pohybov za pol-hodinu. Sluch sa ďalej vyvíja, a reakcie na zvuk sú častejšie. Môžete sa mu prihovárať, alebo mu pustiť nejakú príjemnú hudbu.

RADY

Sonografia vám odhalila pohlavie vášho dieťatka ? Tak prišla chvíľa rozmýšľať o mene. Najdôležitejšie je nájsť vhodný kompromis medzi tým, čo sa páči obom budúcim rodičom, alebo súrodencom. Inšpirujte sa z mnohých kníh zameraných na tento problém !

Zapojte sa do prieskumu o starostlivosti o novorodenca.    Zúčastniť sa môžete tu.

Starostlivosť o novorodenca

Úlohou ankety je zístiť stav informovanosti rodičov a zároveň dostupnosti zdrojov informácií týkajúcich sa starostlivosti o novorodenca, po prepustení dieťaťa z novorodeneckých oddelení.

vyjadri svoj názor

POŠLI NÁM TVOJ TIP NA ČLÁNOK

Poslať TIP na článok alebo článok.
NOVINKA

NOVINKY

chceš vedieť skôr ako ostatní?

ND APLIKÁCIE


bmi index

BMI index

Index telesnej hmotnosti.
bmi index

Alkohol test

Test na obsah alkoholu v krvi.


Obsah alkoholu vo víne: 10-12%, obsah alkoholu v pive: 3-5%

Prvý alkohol:Druhý alkohol:Tretí alkohol:EšTE POTREBUJETEND JEDLO