join us

Malí

pacienti

Väčší

pacienti

Najväčší

pacienti

Devätnásty týždeň tehotenstva

MD Alexandra Beaumanoir


VY

Pri pohľade na Vás, už nie je pochýb. Ste tehotná a je to vidieť. Váš žalúdok sa posúva nabok, aby prenechal miesto maternici, ktorá sa už dostala nad pupok. Môžete mať problém s obehom, pretože 25% vášho krvného obehu prechádza placentou a je použitých na výživu vášho bábätka. Udýchanosť pretrváva… Ale je to pravda, dýchate teraz za dvoch.

 

VAŠE BÁBÄTKO

Jeho vývoj pokračuje, najmä čo sa týka nervového systému a zmyslov. Začína sa vyvíjať imunitný systém, objavujú sa prvé biele krvinky. Pohyby sú častejšie a koordinovanejšie. Už môže aj cmúľať svoj palec, spojiť dlane, chytiť si nožičky… Ale väčšinu času spí. Rýchly rast a vývoj vyžadujú veľa pokoja, spí niekedy až 20 hodín denne. Jeho denný cyklus však nie je rovnaký ako váš. Môže sa preto zobudiť v polovici noci a prebudiť vás svojimi pohybmi. Meria 22 cm a váži približne 350 g. 

RADY

5. mesiac je vhodný na premýšľanie o rôznych spôsoboch prípravy na pôrod. Klasické metódy začínajú až od 7. mesiaca. Avšak sú aj metódy, ktoré môžete začať skôr, napríklad sofrologiu. Spýtajte sa vášho lekára, aké metódy sú dostupné vo vašom okrese.

Zapojte sa do prieskumu o starostlivosti o novorodenca.    Zúčastniť sa môžete tu.

Starostlivosť o novorodenca

Úlohou ankety je zístiť stav informovanosti rodičov a zároveň dostupnosti zdrojov informácií týkajúcich sa starostlivosti o novorodenca, po prepustení dieťaťa z novorodeneckých oddelení.

vyjadri svoj názor

POŠLI NÁM TVOJ TIP NA ČLÁNOK

Poslať TIP na článok alebo článok.
NOVINKA

NOVINKY

chceš vedieť skôr ako ostatní?

ND APLIKÁCIE


bmi index

BMI index

Index telesnej hmotnosti.
bmi index

Alkohol test

Test na obsah alkoholu v krvi.


Obsah alkoholu vo víne: 10-12%, obsah alkoholu v pive: 3-5%

Prvý alkohol:Druhý alkohol:Tretí alkohol:EšTE POTREBUJETEND JEDLO