join us

Malí

pacienti

Väčší

pacienti

Najväčší

pacienti

Tretí týždeň tehotenstva

MD Alexandra Beaumanoir

Tretí týždeň tehotenstva

VY

Pomaly začinate cítiť prvé príznaky tehotenstva. Ste unavená, pociťujete zmeny nálady, Vaše prsia su napäté a bolestivé, začínate pociťovať prvé ranné nevoľnosti. Toto všetko je normálne. Aj keď nemáme presné vysvetlenie, vedci predpokladajú, že tieto skoré príznaky tehotenstva sú spojené s náhlym zvýšením hladiny hormónov. Toto zvýšenie zabraňuje vyhostneniu embrya z maternice.
Možno potrebujete ísť často na malú potrebu, ste stále hladná, alebo naopak pociťujete nechutenstvo k niektorým potravinám, vône a pachy vám zvyšujú pocit nevoľnosti.  Nebojte sa, u väčšiny žien tieto príznaky zmiznú na konci prvého trimestra.

VAŠE BÁBÄTKO

Embryo je teraz zahniezdené a rýchlo rastie. Už meria približne 1,25 mm. Podobá sa na malú čiarku (alebo dĺžeň). Tvar tela sa stáva obdĺžny, s dvomi koncami. Pľúca sa začínajú formovať.  Začína sa vývoj nervového systému, mozgu, miechy, pečene, obličiek, svalov a kostí.  Jeho srdiečko začina tĺcť. Oči a uši sa začinajú vytvárať na krajoch hlavy.
Tento týždeň začína fungovať placenta.

Zapojte sa do prieskumu o starostlivosti o novorodenca.    Zúčastniť sa môžete tu.

Starostlivosť o novorodenca

Úlohou ankety je zístiť stav informovanosti rodičov a zároveň dostupnosti zdrojov informácií týkajúcich sa starostlivosti o novorodenca, po prepustení dieťaťa z novorodeneckých oddelení.

vyjadri svoj názor

POŠLI NÁM TVOJ TIP NA ČLÁNOK

Poslať TIP na článok alebo článok.
NOVINKA

NOVINKY

chceš vedieť skôr ako ostatní?

ND APLIKÁCIE


bmi index

BMI index

Index telesnej hmotnosti.
bmi index

Alkohol test

Test na obsah alkoholu v krvi.


Obsah alkoholu vo víne: 10-12%, obsah alkoholu v pive: 3-5%

Prvý alkohol:Druhý alkohol:Tretí alkohol:EšTE POTREBUJETEND JEDLO